Lütfen Bekleyiniz...

Anasayfa / İLKYARDIM EĞİTİMİ

İLKYARDIM EĞİTİMİ

İLKYARDIM EĞİTİMİ

DOĞRU YAKLAŞIM, DOĞRU EĞİTMEN ve DOĞRU BİLGİ ÇATISI ALTINDA BAŞARI ODAKLI İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİYORUZ.
Günümüzde her birey işyerinde, trafikte, sosyal hayatta ve kendisini en güvende hissettiği evinde dahi kaza ile karşılaşabiliyor. İstatistiklere baktığımızda yaşımız, cinsiyetimiz, işimiz ne olursa olsun kaza ile karşılaşma ihtimalimizin oldukça yüksek olduğu açık bir şekilde görülmektedir.
Bizler hizmet verdiğimiz firmalarımızda rutin olarak düzenlediğimiz yıllık eğitimler ve ihtiyaç duyulduğunda gerçekleştirdiğimiz İlkyardım eğitimlerimiz vasıtası ile herkesin İlkyardım uygulamalarını icra edebilecek seviyede bilmesini hedefliyoruz. İlkyardım uygulamalarını bilmenin bir lüks olmadığı ve bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak bu kültürün yaygınlaşmasını istiyoruz. Toplumumuzda yanlış bilgilerden arındırılmış doğru İlkyardım uygulamalarını
bilmenin toplumsal güven, toplumsal empati ve sağduyu geliştireceğine gönülden inanıyoruz. Özbalcı Osgb A.Ş. olarak İlkyardım eğitimlerine bu hassasiyetler ile yaklaşmaktayız. Bu nedenle; İlkyardım eğitimlerimizi kanunen iş güvenliği uzmanlarımızın vermesinde bir engel olmamasına rağmen bizler eğitimlerimizi tecrübeli ve Sağlık Bakanlığınca İlkyardım Eğitimi vermek konusunda yetkilendirilmiş ve sertifikalandırılmış profesyonel sağlık personelleri
tarafından (doktor, acil tıp teknisyeni, hemşire) vermekteyiz. Eğitimlerimizde konuyla ilgili ve katılımcı profiline uygunluğu özenle seçilmiş sunumlar, görseller ve videolar kullanılır. Uygulamalar; maket ve canlı manken üzerinde gerçekleştirilerek İlkyardım uygulamalarının teoride kalmaması sağlanır. Katılımcıya İlkyardım uygulamaları pratiği yaptırılarak deneyim kazandırılır ve eğitimin kalıcılığı arttırılmış olur. Eğitimlerimizde değerlendirme sınavları yapılarak eğitim başarısı gözetilir. Gerekirse tekrar bireysel veya grup eğitimleri planlanır.
Sonuç olarak;
İLKYARDIM EĞİTİMLERİ SAYESİNDE HİSSEDİLEN HAYAT KURTARMAK DUYGUSU HİSSEDİLEBİLECEK EN YÜCE DUYGUDUR. İLKYARDIM EĞİTİMLERİ DOĞRU VERİLDİĞİ TAKDİRDE BİREYLERİN ÖZGÜVEN GELİŞİMİNE OLUMLU KATKILAR YAPAR ve TOPLUMSAL DAYANIŞMA RUHUNU GELİŞTİRİR. DOLAYISI İLE ÇEVRESİNE SAYGI VE SEVGİ BESLEYEN ÇALIŞANLARDAN OLUŞAN BİR İŞYERİ VEYA TOPLUM HEDEFLERİNE DAHA KISA SÜREDE ULAŞARAK BAŞARILI OLUR. İLKYARDIM EĞİTİMLERİ KANUNİ ZORUNLULUK OLMANIN ÖTESİNDE BİZİM GİBİ KURUMLARIN GÖREV ALDIĞI VE ÜZERİNDE HASSASİYETLE DURULMASI GEREKEN TOPLUMSAL BİR SORUMLULUKTUR. anlayışlarını benimsemiş şekilde; güncel, bilimsel, teknolojik ve bilinçli olarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz.