Lütfen Bekleyiniz...

Anasayfa / ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

Arama Kurtarma Kursu eğitimi ile olası afetlerde önemli bir görev üstlenecek arama kurtarma ekiplerinin veya bireysel müdahale edebilecek kişilerin bilgi ve becerilerinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Zira, bir afet sonrasında profesyonel ekiplerin afet yerine ulaşması 72 saati bulabilmektedir, böyle bir durumda yalnızca orada bulunanlar birbirlerine yardım etmek zorunda kalmaktadır. Dolayısı ile böyle bir ortamla karşılaştığınız da doğru müdahale etmek hayati önem taşımaktadır. Yanlış yapılan müdahaleler kişilerin sonradan sakat kalmasına, ya da hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu insanlar sizin ailenizden de olabilir. Böyle bir ortamda kaldığınız da bu bilgiler hem sizi, hem de yakınlarınızı kurtaracaktır.

 

Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 30 çalışan, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 40 çalışan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 50 çalışan için Arama, kurtarma, tahliye ve yangınla mücadele vb. acil durumlarda görevlendirilmek üzere uygun donanımlı ve özel eğitimli birer çalışan bulundurulması gerekmektedir. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara, “TEMEL ARAMA KURTARMA’’ belgesi verilmektedir.